Premiats en el 1r Concurs de Teatre On-line Vila de Gràcia per a Companyies Amateurs

Després de gairebé un mes en què el públic ha pogut visualitzar les diferents obres teatrals presentades al 1r Concurs de Teatre On-line Vila de Gràcia per a Companyies Amateurs, organitzat pel Centre Moral i Instructiu de Gràcia, s’han donat a conèixer els guanyadors d’aquesta primera edició. Recordem que pel que fa als premis, hi ha diverses categories i entre les primeres premiats amb dotació econòmica: Primer premi de grup a la millor companyia: Diploma i 300 €. Segon premi de grup a la millor companyia: Diploma i 200 €. Tercer premi de grup a la millor companyia: Diploma i 100 €. Tot seguit us donem a conèixer els premiats en cada categoria.

Premi al millo Grup:                                  
TERCER PREMI:   Companyia del Centre Pineda de Mar per l’obra «Avui no Sopem»  
SEGON PREMI:    Grup de Teatre Filagarsa per l’obra «Escac Doble»      
PRIMER PREMI:   Pierrot Teatre per l’obra «L’inspector».

Premi a la millor Direcció:                           
TERCER PREMI:   Maite Ferre i Josep Serra de la Companyia del Centre Pineda de Mar per l’obra «Avui no Sopem»  
SEGON PREMI:    Ermenegild Siñol del Grup de Teatre Filagarsa per l’obra «Escac Doble» 
PRIMER PREMI:   Montse Albàs del Grup Pierrot Teatre per l’obra «L’inspector».

Premi a la millor direcció novell:                               
Jordi Rodríguez del grup Amics del Teatre de Ripollet per l’obra «Et sona?»    

Premi a la millor acctriu principal:                   
TERCER PREMI EXAEQUO:   Maria Masoliver per la interpretació a l’obra «Últim acte»     
TERCER PREMI EXAEQUO:   Laura Forteza per la interpretació de Ruth Condomine a l’obra «Un esperit burleta»     
SEGON PREMI:    Maria Poch per la interpretació de Mª Teresa a l’obra «Avui no sopem»  
PRIMER PREMI:   Laura Miquel per la interpretació de Florence Vassy a l’obra «Escac doble».

Premi al millor actor principal:                                
TERCER PREMI:   Josep Sobrevias per la interpretació de Khlestakov a l’obra «L’inspector»      
SEGON PREMI:    Jordi Relats per la interpretació d’Ivan a l’obra «Art»
PRIMER PREMI:   Jordi Tantiñà per la interpretació d’Alcalde a l’obra «L’inspector».

Premi a lamillor actriu de repartiment:         
TERCER PREMI:   Rita Hidalgo per la interpretació de Maria Antònovna a l’obra «L’inspector»    
SEGON PREMI:    Ester Roca per la interpretació de Anna Andréievna a l’obra «L’inspector»      
PRIMER PREMI:   Àngels Aregall per la interpretació de Directora del col·legi i Dona a l’obra «L’inspector».

Premi al millor actor de repartiment:         
TERCER PREMI EXAEQUO:   Gerard Torruella per la interpretació de Maca a l’obra «Pis d’estudiants»      
TERCER PREMI EXAEQUO:   Oscar Altafaja per la interpretació d’Oriol a l’obra «Et sona?»
SEGON PREMI:    Jordi Aragonès per la interpretació d’Enric a l’obra «Avui no sopem»   
PRIMER PREMI:   Gerard Clopés per la interpretació d’Òssip a l’obra «L’inspector».

Així mateix, dóna fe del resultat de la votació popular, quedant com a premiat:
La Corriola Teatre per l’obra «La llegenda del Lledó. La història d’un poble».

i del resultat de la obra que millor ha aplicat la perspectiva de gènere, quedant com a premiat:       
La Teatral (La Soci) per l’obra «Desconeguda».